Українських дітей годують важкими металами і пестицидами

24 канал, 22.04.2009

Що ми знаємо про складові дитячого харчування?
Чи всі продукти безпечні для наших дітей?
Чи використовуються ГМО при виробництві харчування для дітей?

У 2008 році полиці вітчизняних магазинів прогиналися під заморськими дитячими наїдками, привезеними зі Швеції, Росії та Білорусі, українських - лише 15 %. Однак, з’ясувалось, вміст різних хімічних речовин у цих харчах подекуди у тисячі разів перевищував допустимі норми. До того ж гігієнічні висновки МОЗ України, які нормують показники безпеки для дитячого харчування, не враховують надзвичайно важливих для цього виду продуктів параметри. 
Володимир Семенович (голова "Держметтестстандарту"): "В основному це показники безпечності: важкі метали, пестициди, мікробіологія, а мінеральний склад, вітамінний склад в цих гігієнічних висновках не прописано". 

Перевищення вмісту жиру, води чи кислоти у продуктах для новонароджених і дітей віком до 3 років не просто показник якості, а показник безпеки продукту, однак, закон про цю норму мовчить, вказують у "Держметтестстандарті". Їсть українська малеча і продукти з генно-модифікованими складниками. В Україні досі немає реєстру ГМО та не визначено законодавством їх допустимі норми. 
Лариса Колосок (голова Держспоживстандарту України): "Необхідно переглянути перелік всіх тих технічних умов, які є на сьогодні у нас зареєстровані, і в подальшому не допускати реєстрацію тих технічних умов, які не забезпечують відповідної якості і безпеки продуктів дитячого харчування". 

З 1 травня в Україні мали б запрацювати міжнародні стандарти, які визначають методи виявлення генно-модифікованих організмів у продуктах харчування, однак, документ досі не затвердив кабмін. 
Поки ж, заради дитячого здоров’я, експерти радять скасувати норму, яка зобов’язує попереджати виробника за 10 днів до перевірки його підприємства. Також держава повинна виділяти кошти на закупівлю зразків продуктів для тестування лабораторіями, а найголовніше - підтягти наші гігієнічні норми до європейських - поки ж Україна відстає на 5-10 років.


Джерело: play.ukr.net