Що робити, якщо у дитини з'являється ускладнення після щеплення?
Що робити батькам, якщо вони спостерігають у дитини погіршення здоров'я, що пов'язане, на їхню думку, із щепленням?
У разі виникнення будь-яких розладів здоров’я, пов’язаних на ваш погляд, зі зробленим щепленням, можна рекомендувати наступний порядок дій, який вагомо підвищує ймовірність отримання в подальшому матеріальної компенсації за збиток, нанесений здоров’ю щепленням:
- Уважно вивчіть таблицю і встановіть (бажано за допомогою лікаря) передбачувану назву ПВР/ПВУ, що максимально відповідає наявним скаргам. За назвою ПВР/ПВУ і назвою зробленого щеплення виберіть з таблиці строк розвитку ПВР/ПВУ. Якщо цей строк вже пропущено, то довести зв’язок захворювання із щепленням буде вже практично неможливо.
- Терміново повідомити про подію по телефону диспетчера міської або обласної санепідстанції (СЕС). Вказати тип реакції на щеплення (передбачувану назву ПВР / ПВУ), препарат, після введення якого вона сталася (назву вакцини). Дізнатися і записати ім’я диспетчера, який прийняв це повідомлення і вхідний номер – це вже може вважатись офіційним документом, на який в подальшому можна буде спиратись.
- Повідомити про подію у громадську організацію «Ліга захисту громадянських прав»
- Написати звернення одного змісту на три адреси:
Ген. прокуратуру, обл. прокуратуру і Президентові України:
- викласти всі факти
- попросити розібратися:
-
хто дав вказівку для вакцинації?
-
чи була у цьому необхідність?
-
чи введений медикамент був сертифікований для використання?
-
що стало причиною захворювання дитини?
- попросити провести комплексну перевірку всіх медикаментів (вакцин), які використовують в вашому районі, на предмет сертифікації і всіх дозволів.
Для прискорення вказати, що чекаєте на відповідь згідно законодавства України і закону про звернення громадян.
- Написати запит в МОЗ з проханням провести комплексну перевірку всіх препаратів, які використовують в районі на предмет сертифікації та відповідності сертифікатам.
- Дуже бажано провести незалежне обстеження стану здоров’я дітей (приватна клініка тощо) з отриманням документа (виписки із історії хвороби) з чітким зазначенням:
діагнозу у відповідності з формулюванням із додатка 2;
щепленням як причиною ускладнення.
Якщо відповіді (повинні надійти в межах 10-15 днів) не задовольнять, потрібно написати ще одну заяву в прокуратуру і повідомити «Лігу захисту громадянських прав».
Контактна інформація:
«Ліга захисту громадянських прав»: --> наші контакти
Приймальня Президента України: м. Київ, вул. Шовковична,12, тел. (044) 226-20-77 - общ. Приёмная Президента, 01220, м. Київ, вул. Банкова, 11 - для писем
Приймальня Генеральної прокуратури (тут можна дізнатися про адресу та телефон вашої місцевої прокуратури): м.Київ, вул. Різницька 13/15, Телефон приймальні - (044) 200-78-22
Міністерство охорони здоров'я України (тут можна дізнатися про адресу та телефон вашої місцевої СЕС): 01021, м. Київ, вул. Грушевського, 7, тел. 253-24-39, факс 253-40-17,
Приймальня громадян: тел. (044) 253-54-84, 253-54-84, 253-24-39