http://1tv.com.ua/ru/news/2011/11/22/11754Робили щеплення від паралічу - а у дитини відібрало мову, здатність ходити та говорити22 ноября 2011, 23:40
Робили щеплення від паралічу - а у дитини відібрало мову, здатність ходити та говорити. Це сталося у Хмельницькому. Дворічному хлопцю вкололи вакцину від поліомієліту. Батьки бачать зв'язок між хворобою сина та щепленням, утім лікарі кажуть - це інший вірус вразив нервову систему.
Поліомієліт - вірусна хвороба, яка викликає параліч у дітей. Тож медики радять обов'язково робити щеплення. Мати дворічного Івана не заперечувала і дала письмову згоду.
Олег Покалло, дільничний педіатр Хмельницької дитячої поліклініки:
- Цій дитині було оглянуто горло, оглянуто шкіряні покрови, вислухано серце, послухані легені і огляд був живота. При пальпації це все було без паталогій. На день щеплення протипоказів не було.
Медики попередили - після уколу можлива температура, слабкість. За тиждень у хлопця з'явилися не тільки ці симптоми, а й почали відмовляти ноги. У лікарні дитині поставили діагноз - бронхіт, а на припухле коліно наклали гіпс.
Григорій Слободян, батько постраждалого:
- Травматолог подивився - немає ні перелому, ні вивиха, каже, може ушиб, і поклав на ногу гіпс. Як поклали гіпс - пройшов день і півдня другого - дитина після того вже ні на ноги, нікуди, ні в туалет ходити не може.
Хлопець лежав у стаціонарі і за кілька днів його скував параліч. За словами батьків, невропатолог не знайшов часу оглянути дитину. Тож малюка повезли до приватного фахівця. Він назвав новий діагноз - ураження нервової системи. Тільки після цього заметушилися у дитячій лікарні, де до цього лежав хлопець.
Наталія Шаповал, завідуюча відділенням Хмельницької дитячої лікарні:
- Поставити діагноз, коли дитині поставлена гіпсова лангета, звичайно неможливо, тому що дитина лежить, дитина не стає на ноги. У всіх протоколах лікування для постановки діагнозу нам дається 3-4 доби. Ми в ці чотири доби вклалися.
Зараз Іван в інфекційній лікарні. Він не може ані тримати голову, ані говорити, ані самостійно їсти. Лікування може затягнутись до року, кажуть тамтешні фахівці.
Вікторія Леньга, завідуюча дитячим відділенням Хмельницької інфекційної лікарні:
- В даної дитини почався відновлювальний процес, наскільки він там буде успішним, то покаже час.
В управлінні охорони здоров’я запевняють - щеплення тут ні до чого. Вакцина сертифікована. До того ж, вакцинація була плановою, раніше дитині робили такий укол - і все було гаразд.
Лариса Добровольська, головний педіатр Хмельницької області:
- На сьогодні ми маємо клінічний діагноз поліорадикулоневропатія, яка, ймовірно, зв'язана з перенесенням гострої респіраторно-вірусної інфекції. Чому лікарі не виявили своєчасно захворювання на рівні міської лікарні - на сьогоднішній день проводиться службове розслідування.
Аналізи хлопчика направили на дослідження до Одеської спецлабораторії. За місяць експерти мають назвати збудника хвороби. Вакцинацію проти поліомієліту у місті не припинили.