Означает ли это, что данный приказ не прошел обязательную регистрацию в Минюсте? Ведь тогда он не имеет юридической силы.
Он имеет силу для медиков - это их внутренний приказ.
Что значит внутренний приказ?
Читаю "Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади", утвержденное постановлением КМУ від 28 грудня 1992 р. N 731:
2. Державній реєстрації підлягають нормативно-правові акти, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер.
3. На державну реєстрацію подаються нормативно-правові акти, прийняті уповноваженими на це суб'єктами нормотворення у визначеній законодавством формі та за встановленою законодавством процедурою, що містять норми права, мають неперсоніфікований характер і розраховані на неодноразове застосування, незалежно від строку їх дії….
4. Державній реєстрації підлягають нормативно-правові акти будь-якого виду (постанови, накази, інструкції тощо), якщо в них є одна або більше норм, що:
а) зачіпають соціально-економічні, політичні, особисті та інші права, свободи й законні інтереси громадян, проголошені й гарантовані Конституцією та законами України….
б) мають міжвідомчий характер, тобто є обов'язковими для інших міністерств, органів виконавчої влади, а також органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, що не входять до сфери управління органу, який видав нормативно-правовий акт
5. На державну реєстрацію не подаються акти:
а) персонального характеру (про склад комісій, призначення на посаду і звільнення з неї, заохочення працівників тощо);
б) дія яких вичерпується одноразовим застосуванням, крім актів про затвердження положень, інструкцій та інших, що містять правові норми
в) оперативно-розпорядчого характеру (разові доручення);
г) якими доводяться до відома підприємств, установ і організацій рішення вищестоящих органів;
д) спрямовані на організацію виконання рішень вищестоящих органів і власних рішень міністерств, інших органів виконавчої влади, що не мають нових правових норм;
е) рекомендаційного, роз'яснювального та інформаційного характеру (методичні рекомендації, роз'яснення, у тому числі податкові, тощо), нормативно-технічні документи (національні та регіональні стандарти, технічні умови, будівельні норми і правила, тарифно-кваліфікаційні довідники, кодекси усталеної практики, форми звітності, у тому числі щодо державних статистичних спостережень, адміністративних даних та інші).
Исходя из вышеуказанного, приказ МОЗ № 434 від 29.02.2002 року " Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомогі дітям в Україні", которым утверждено "Примірне положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу" має "неперсоніфікований характер і розрахований на неодноразове застосування", він зачіпає "права, свободи й законні інтереси громадян, проголошені й гарантовані Конституцією та законами України...", действие его не ограничивается одноразовым применением, он утверждает приблизительное положение, действие которого не ограничивается внутренним применением на работников минздрава или отдельно взятого человека, а распространяется на всех детей дошкольного и школьного возраста, проживающих в Украине, поэтому он должен был быть зарегистрирован в минюсте. А я нигде не нахожу информации ни о его регистрации в минюсте, ни о его официальном опубликовании.
В 2009 году МОЗ приказом від 10 вересня 2009 року N 668 отменил Наказ № 258 від 03.07.2001 "Про затвердження типових інструкцій щодо заповнення форм первинної медичної документації лікувально-профілактичних закладів", которым регулировал порядок оформления формы 026-о, как раз "зв’язку з тим, що не проходив державної реєстрації", а 434 не отменил. Но ведь этого же и не нужно, так как без госрегистрации и официального опубликования "..нормативно-правові акти вважаються такими, що не набрали чинності, і не можуть бути застосовані" (п.15 "Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів).
Завтра мы с дочкой идем повторно к педиатру. При первом посещении с целью получения формы 026-о, узнав, что дочка не привита, нас хотели просто выставить за двери, но устная беседа на слегка повышенных тонах с боку педиатра и ледяном спокойствии с моей стороны, с аргументацией с моей стороны, почерпнутой с этого сайта (большое спасибо Mike и Лиле) дала промежуточную победу. Со словами "Ну если вас таких примут в детский сад" нам все же заполнили форму 026-0 и отправили проходить медосмотр. Теперь вот завтра идем опять к педиатру для окончательного оформления и получения необходимого вывода. Вот я и готовлюсь. Подозреваю, что она меня попытается отправить на ЛКК, поэтому готовлю контраргументы для того, чтобы избежать этого. А если приказ МОЗ 434 не был зарегистрирован в Минюсте, то и говорить не о чем, все ее аргументы типа "у нас свои порядки" безосновательны.