Main site Лига Защиты Гражданских Прав : Форум
Пт, 15 Ноя 2024, 14:26 *
Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Войти
Новости: Книга про щеплення у подарунок для вагітних, батьків немовлят та дітей дошкільного віку - http://www.privivok.net.ua/uk/content/692-kniga-pro-shcheplennya-u-podarunok-dlya-vagitnih-batkiv-nemovlyat-ta-ditey-doshkilnogo
 
   Начало   Помощь Поиск Войти Регистрация  
Страниц: [1]
  Печать  
Автор Тема: Вебб виявив ключ до розгадки великомасштабної структури Всесвіту  (Прочитано 936 раз)
0 Пользователей и 1 Гость смотрят эту тему.
wannd
Новичок
*

Рейтинг: 0
Сообщений: 2


Просмотр профиля
« : Вс, 02 Июл 2023, 15:46 »

Якщо подивитися на Всесвіт у досить великому масштабі, мільярди галактик не розкидані безладно. Натомість вони утворюють структуру, що складається з галактик і газу між ними, які з'єднані в нитки (звані астрономами філаментами) у вигляді геометричного візерунка. Ця структура відома як космічна павутина, і вона виникла від умов на початку існування спостережуваного Всесвіту під час Великого вибуху.



Космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST) недавно знайшов одні з найбільш ранніх свідчень цього павутиння, виявивши кілька надзвичайно старих галактик, які були помічені лише через 830 мільйонів років після Великого вибуху та які сформувалися у філаменти, розповідається у блозі.

Дослідники використовували прилад ближнього інфрачервоного діапазону NIRCam, встановлений на JWST, щоб визначити філамент з 10 дуже ранніх галактик, які зібрані в структуру довжиною майже 3 мільйони світлових років. З часом філамент притягне до себе ще більше галактик і перетвориться на скупчення галактик.

"Я був здивований тим, наскільки довгим і вузьким є цей філамент", - сказав у своїй заяві дослідник Сяохуї Фань з Університету Аризони. "Я очікував знайти щось, але не очікував такої довгої та дуже тонкої структури".

Дослідники також вивчили розвиток чорних дір, спостерігаючи вісім галактик з яскравими активними надмасивними чорними дірами в їхніх центрах, які називаються квазарами. Попри те, що вони належать до ранньої стадії розвитку Всесвіту, маса деяких із цих чорних дір у 2 мільярди разів перевищує масу нашого Сонця, і дослідники намагаються зрозуміти, як вони могли так швидко стати такими великими. Така швидкість зростання вимагає, щоб уже масивна чорна діра живилася величезною кількістю прилеглої матерії.

"Ці безпрецедентні спостереження дають важливі підказки про те, як збираються чорні діри", - каже дослідник Джиньї Янг з Університету Аризони. "Ми дізналися, що ці чорні діри розташовані в масивних молодих галактиках, які забезпечують резервуар палива для їхнього зростання".

Результати дослідження опубліковані у двох статтях у The Astrophysical Journal.
Записан
Страниц: [1]
  Печать  
 
Перейти в:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!