Лига Защиты Гражданских Прав : Форум

Прививки => Обсуждение событий и публикаций => Тема начата: 0льга от Сб, 26 Янв 2013, 07:41



Название: Новые вакцины
Отправлено: 0льга от Сб, 26 Янв 2013, 07:41
У Європі ліцензували нову вакцину проти менінгіту
У Європі дозволили для використання вакцину для захисту дітей від однієї з найпоширеніших і смертельних форм менінгіту.
Вакцина Bexsero, яка отримала ліцензію Європейської комісії, є першим засобом для протидії менінгококового менінгіту B.
Досі вакцини захищали лише від деяких бактеріальних типів недуги.
Щороку менінгітом типу В заражаються 1870 людей, при цьому кожен десятий випадок фатальний.
Тепер, коли вакцину ліцензували у Великій Британії та інших країнах ЄС, її можна купувати, а медичні працівники можуть робити щеплення.
Близько чверті людей, які перехворіли менінгітом B, мають ушкодження мозку або втрату кінцівок.
Група найвищого ризику - це діти до п'яти років. Вони можуть захворіти бактеріальною інфекцією, яка призводить до запалення головного і спинного мозку.
Експерти кажуть, що вакцина, ймовірно, буде ефективною у 73% різних варіацій менінгіту B.
Вакцину проти менш поширеної форми менінгіту C використовують від 1999 року. Нині її часто прописують грудним дітям, що привело до істотного зменшення кількості випадків захворювання менінгітом серед молоді.
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/science/2013/01/130122_vaccine_meningitis_licence_ek.shtml

В Данії винайшли нову вакцину проти туберкульозу
Науковці в Данії розробили нову вакцину проти туберкульозу (ТБ), яка є дієвою до і після інфікування.
Щороку в світі реєструють 9 млн. нових випадків ТБ
Вона захищає від збудника ТБ значно довше, ніж ті препарати, якими лікарі користуються зараз.
ТБ є величезною глобальною проблемою, особливо в країнах, що розвиваються, де доступ до антибіотиків, якими лікують ТБ, є дуже обмеженим.
Нова вакцина поки що випробовувалася лише на тваринах, повідомляє журнал Nature Medicine.
ТБ - це хвороба легенів, яка супроводжується кашлем, болями в грудях і втратою ваги. Якщо її не лікувати, вона може бути летальною.
Однак лише в невеликій кількості випадків, менше 5%, симптоми з'являються одразу після зараження.
У понад 90% випадків туберкульозна паличка, потрапляючи в організм, змінює свій хімічний код і живе в латентному (сплячому) стані.
Як правило, збудник ТБ так ніколи не виходить із того сплячого стану, але в 10% він активується, часто це трапляється через багато років після того, як інфекція потрапила в організм. І лише тоді починають з'являтися симптоми.
Сьогоднішні вакцини, такі як БЦЖ, діють лише у випадку, якщо людині зробили щеплення до того, як вона зустрілася зі збудником.
Старі вакцини не запобігають зараженню, однак запобігають гострим симптомам і розвитку захворювання.
Але щойно бактерія входить у латентний стан, вона набуває імунітету від вакцини і може активуватися після того, як вакцина втрачає свої захисні якості.
Цій проблемі зможе зарадити нова вакцина, якщо випробування на людях будуть успішними.
Однією з головних слабких сторін БЦЖ є те, що вона може лише не дати інфекції перетворитися на хворобу в людей, які на момент щеплення не були інфікованими. А тому вона не могла захистити заражених дорослих, які стають інфекційним джерелом.
"Великий прорив"
Нова вакцина, розроблена науковцями у Копенгагені, поєднує в собі протеїни, які викликають реакцію імунної системи і на активну, і на латентну форму туберкульозної палички.
Професор Пітер Лавец Андерсен пояснив: "Можливо ми зможемо робити щеплення після контакту зі збудником старшим дітям або навіть молодим людям, що буде захищати їх багато років у дорослому житті".
Хоча ТБ можна лікувати антибіотиками, їх дуже бракує у світі, що розвивається. І саме там нова вакцина може бути найпотрібнішою.
"У тих країнах неможливо лікувати одразу більше половини місцевого населення. У Кейптауні, наприклад, 60% людей, як вважають, є інфікованими", - додав професор Андерсен.
Професор Пітер Девіс з організації "Увага - ТБ!" заявив: "Вакцина, яка зможе одночасно захистити від початкового інфікування і від розвитку інфекції у хворобу, є великим проривом".
Вакцина БЦЖ дешева, безпечна, широко використовувана, однак має обмежену ефективність.
Тоді як у світі щороку реєструється більше 9 млн. нових випадків захворювання на ТБ і спостерігається дедалі більша резистентність до медикаментів, людству дуже потрібні нові ліки, способи діагностування і особливо ефективні вакцини.
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/2011/01/110123_tb_vaccine_im.shtml


Название: Re: Новые вакцины
Отправлено: Елена 31 от Сб, 26 Янв 2013, 12:53
1870 людей на 6 милиардов человек на планете, это реально огромное колличество заболевших. Это значит надо срочно идти делать прививки )))