Лилия
|
|
« Ответ #4 : Пт, 27 Июл 2012, 20:48 » |
|
| Вимоги до усиновлювачів та дітей
Види доходу сім’ї, що враховуються при розрахунку Заробітна плата членів сім’ї, зокрема:
нарахована по тарифних ставках;
посадові оклади;
формована за відрядними розцінками;
відсотки від обороту або прибутку, від операцій, виручки від реалізації товарів і послуг. Виплати і компенсації, прирівняні до заробітної плати:
допомога, прирівняна до середньої зарплати, зберігається при ліквідації підприємства на період працевлаштування;
компенсація, з розрахунку середнього заробітку, за виконання державних повинностей (наприклад, участь у складі жюрі присяжних);
відпускні і компенсації за невикористану відпустку. Доплати і надбавки до заробітної плати і посадових окладів:
наднормові, за роботу в нічні зміни, святкові і …
Оцінка можливості забезпечення прожиткового мінімуму → Довідковий матеріал до п. 1 статті 127 Сімейного кодексу Підхід до оцінки доходу сім’ї і можливості забезпечення основних потреб дитини.
Документи, що надаються заявниками, не є єдиним підтвердженням їх можливості містити дитину. Важливим показником є результат обстеження житлово-побутових умов, що закріплюється окремим актом. Важлива інтегральна оцінка джерел доходу сім’ї - наявність умов отримання заробітку, фінансових і майнових резервів, система витрат, що склалася, на зміст членів сім’ї. У випадках, коли грошові доходи виявляються на межі норми можуть бути враховані непрямі доходи - пільги, що отримуються як визнання заслуг або виду діяльності, наприклад безкоштовний проїзд для працівників силових відомств, багатодітним сім’ям, інвалідам. Тільки сумарна оцінка може характеризувати можливість реального забезпечення усиновітелямі гідного рівня життя дитини і матеріальну стійкість сім’ї в цілому при фінансових утрудненнях.
Невлаштованість, занедбаність житла, велика кількість сторонніх, що фактично проживають в квартирі дорослих і дітей, важкі інваліди, наркомани і алкоголіки, що проживають спільно з усиновітелямі, можуть створювати загрозу добробуту сім’ї і послужити підставою для детальнішої перевірки джерел доходу і достовірності документів.
У разі фактичної забезпеченості сім’ї, при складнощах у формальному підтвердженні доходів із-за ухилення працедавця від вказівки реально виплачуваних сум або недосвідченості заявників в підготовці фінансових документів, завдання фахівця дати докладну консультацію за способами легалізації доходів і підготовкою підтверджуючих документів. При тимчасових фінансових труднощах в сім’ї усиновітелей або неістотному браку підтвердженого доходу і виходячи з інтересів дитини, має рацію жити і виховуватися в сім’ї першорядної ваги сімейного пристрою дітей, що залишилися без піклування батьків, суд має право затвердити усиновлення, а фахівець підготувати позитивний висновок.
Види доходу сім’ї, що враховуються при розрахунку Заробітна плата членів сім’ї, зокрема:
нарахована по тарифних ставках;
посадові оклади;
формована за відрядними розцінками;
відсотки від обороту або прибутку, від операцій, виручки від реалізації товарів і послуг.
Виплати і компенсації, прирівняні до заробітної плати:
допомога, прирівняна до середньої зарплати, зберігається при ліквідації підприємства на період працевлаштування;
компенсація, з розрахунку середнього заробітку, за виконання державних повинностей (наприклад, участь у складі жюрі присяжних);
відпускні і компенсації за невикористану відпустку.
Доплати і надбавки до заробітної плати і посадових окладів:
наднормові, за роботу в нічні зміни, святкові і вихідні дні;
за складність, шкідливість, вахтовиє;
участь в бойових діях;
кліматичні (наприклад, північні), польові коефіцієнти і т.д.
Одноразові виплати, допомога і компенсації, не пов′язані з дотаціями по бідності:
одноразова допомога при звільненні із служби і виходу у відставку з державної служби;
щомісячна допомога непрацюючим дружинам військовослужбовців, співробітникам МВС, УЇТК, прикордонної і митної служб у видалених гарнізонах, де немає можливості влаштуватися на роботу.
Пенсії:
пенсія через старість, вислузі років;
по втраті годувальника;
зміст суддям, що вийшли у відставку, державним діячам;
доплати до пенсій регіональні і персональні, за винятком цільових на лікування і реабілітацію. Стипендії:
що вчиться у вищих і технічних училищах, інститутах, університетах;
аспірантам і докторантам;
слухачам духовних учбових закладів - семінарій;
вчені стипендії на період знаходження в академічних відпустках;
персональні стипендії на підтримку робіт в області культури і науки;
стипендіальна частка від грантів, що виплачуються організаціями і фондами на проведення наукових досліджень, соціальної роботи, створення художніх і літературних творів і т.д.
Премії і винагороди, що виплачуються працедавцем як квартальні, річні, підсумкові по операціях, персональні і інших.
Комісійні , що отримуються за операції маклерами, ділерами, страховими і торговими агентами і ін.
Грошове і продовольче постачання, отримувані військовослужбовцями співробітниками МВС, УЇТК, митною і прикордонною службами.
Виплати за муніципальну цивільну службу, участь у виборчих комісіях всіх рівнів, що передбачають додаткову, крім збереження заробітку на основному місці роботи, оплату.
Виплати на зміст опікуваних, таких, що проживають з сім’ї усиновітелей.
Доходи від підприємницької діяльності - у всіх видах статутної діяльності, отримувані в грошовому і/або натуральному вигляді.
Доходи від акцій і інших цінних паперів , -государственные і банківські зобов′язання, облігації, акції, і т.п.
Дивіденди і виплати за управління в акціонерному підприємстві, майном третіх осіб за дорученням або підопічного. Доходи від ведення особистого підсобного господарства, зокрема, отримувані в натуральному продукті, крім випадків, коли один з членів сім’ї має 1 або 2 групу інвалідності або в сім’ї знаходиться дитина інвалід.
Доходи від дозволених законом промислів - заготівка хутровини, трав, старательський, кустарний і т.п.
Авторські винагороди і гонорари за художні твори, публіцистичні статті, лекторську роботу, використання товарних і торгових знаків, винаходів і патентів і т.д.
Відсотки по рублевих і валютних внесках.
Аліменти , що отримуються на зміст неповнолітніх дітей, матерів неповнолітнього, колишньої дружини - за рішенням суду або по шлюбному контракту.
Здача в оренду (найм) нерухомого і рухомого майна, що належить сім’ї на правах власності без виділення долий або одному з членів цієї сім’ї. Доходи від продажу майна, компенсації за його загибель, відчуженні при використанні для державних потреб, забудові, затопленні територій і т.д.
Тимчасова і довічна рента, виплачувана окремій особі або сім’ї в цілому за відчужуване за договором житло, майно, використання інтелектуальної власності, художніх творів і т.д.
Цей список не є вичерпним. У доходи може бути включені інші грошові і майнові натуральні доходи сім’ї і окремих її членів.
Так само враховуються всі активи і пасиви не знаходяться під арештом, в заставі або обтяжені іншими зобов′язаннями, які можуть бути обернені в дохід:
грошові внески і цінні папери (державні і банківські зобов′язання, облігації, акції );
статутні пайові долі, реальні долі в підприємствах, що оцінюються на підставі аудиту;
заощадження в грошовому вигляді і еквівалентах (золоті злитки, монети, коштовні камені і т.д.); премії, що виплачуються сторонніми організаціями, зокрема міжнародні, виплачувані в грошовому і натуральному вигляді;
крупне майно рухоме і нерухоме (автотранспорт, верстати, промислове і торгове устаткування, житло, житлові будинки і будови, худоба і хутрові звіри). Не можуть зараховуватися в дохід:
зміст, що виплачується на зміст не членів сім’ї, наприклад надбавки по догляду за пенсіонером, виплати на зміст повнолітнього опікуваного;
цільові виплати на лікування і реабілітацію, придбання інвентаря і житла;
всі види посібників з безробіття;
дотації по оплаті житла і комунальних послуг;
соціальна допомога для малоімущої;
отримувані кредити і позики.
Методика числення порогового доходу сім’ї, необхідного для забезпечення прожиткового мінімуму усиновлюваній дитині.
Перш за все слід врахувати, що при усиновленні дитини обома подружжям або одним з них в розрахунок приймається загальний підтверджений дохід подружжя оскільки сім’я є єдиною економічною одиницею і, згідно статті 34 Сімейні кодекси РФ майно, нажите подружжям під час браку, є їх сумісною власністю. Загальний дохід обчислюється як загальна сума доходів всіх членів сім’ї за останні три календарні місяці, що передували даті подачі документів ділена на три. Далі із загального доходу сім’ї віднімаються суми встановленого в суб’єктові Федерації мінімального прожиткового мінімуму для кожного члена сім’ї, відповідно його соціального статусу (що працює, пенсіонер, дитина). Залишок від суми повинен бути не менш прожиткового мінімуму на дитину, встановлену в суб’єктові Федерації по місцю мешкання усиновітелей.
В дохід включаються всі виплати поза залежністю, отримані вони по місцю основного заробітку, на місцях сумісниці або з інших джерел доходу, регулярні і не регулярні. При численні доходу враховуються всі суми до вирахування податків і обов′язкових страхових платежів.
Не включається в дохід сума відрахувань на аліменти, виплачувані членами сім’ї на зміст неповнолітнього і колишнього подружжя, інших родичів, що не проживають в сім’ї усиновітелей.
Доходи отримувані у валюті перераховуються в рублі РФ по курсу Центрального банку Росії на день отримання доходу. Валютні активи перераховуються на день надання банківської виписки. Оформлення підтвердження доходів сім’ї:
Дохід може бути підтверджений декількома шляхами:
Довідками про зарплату, або прирівняними до них документами: виписками про виплати, довідками про видачу гонорарів, комісійних агентам і т.д.;
Декларацією(-ми) про доходи. Копія декларації, завірена податковою інспекцією (МНС) за місцем проживання заявника. У декларацію про доходи можуть включатися не тільки різноманітні доходи, але так само майно. Встановлена форма .1151046. Інструкція по заповненню податкової декларації.
Довідка про заробітну плату повинна включати зарплату і інші нарахування з вказівкою сум без урахування податків за останні три месяца*. Готується вона бухгалтерією на бланку підприємства без вказівки призначення надання і завіряється підписом головного бухгалтера і круглим друком підприємства для фінансових документів. Зразкова форма.
Корисними для підтвердження спроможності заявників, що мають намір усиновити дитину можуть бути наступні документи:
- виписки з банку про стан рахунку;
- завірені копії договорів про ренту, найм, про операції;
- страхові поліси на майно.
Джерело: innewfamily.narod.ru
|